keto dieta

Proteinová dieta shutterstock

Víte, jaké je Vaše BMI?

Výpočet BMI

Kdo není spokojen se svou postavou, ten hledá vhodnou dietu, která by nejenom pomohla redukovat tuky, ale která by také nebyla až tolik náročná. Existuje vůbec něco takového? Ano. Hitem posledních let je keto dieta, která skutečně dokáže velmi dobře pomoci s hubnutím. A jak ji správně držet, co dodržovat a co naopak nedělat? Na to se podíváme. Hned v úvodu je třeba říci, že cílem, stejně jako u jakékoliv jiné diety, je vytrvat. Když se vám to povede, dokonalá postava může být realitou.

Proces zvaný ketóza odstartuje keto dieta

V čem je tento dietní program tak unikátní? V tom, že dokáže vaše tělo donutit spalovat tukové zásoby rychleji a lépe, než kdy předtím. V těle spustí keto dieta proces označovaný jako ketóza. I když zní složitě, jeho princip je velmi jednoduchý. Při dietě tělu mohou docházet zdroje energie, které začne hledat. A najde je samo v sobě. V uložených tucích, ze kterých potřebnou energii nutnou k fungování začne čerpat. A tím jsou dané tuky efektivně spalovány. Tukové zásoby mizí a vy navíc necítíte únavu a stále zvládáte vše, jako dříve, kdy byla energie doplňována hlavně z konzumovaných potravin.

V keto dietě jsou jenom dvě hlavní zásady

Aby ketóza v těle odstartovala, je třeba změnit své stravovací návyky. Aby tělo začalo hledat zdroj energie v tucích, je nutné mu přestat dodávat stávající zdroj. V praxi to znamená, že je keto dieta založena na eliminaci sacharidů. Čím méně jich přijmete, tím lépe. To znamená omezit pečivo, těstoviny, rýži, brambory, ale i sladké a řadu dalších pokrmů, které jsou na tyto cukry bohaté. Druhou zásadou při dietě je zvýšení příjmu bílkovin. Ty nejenom obecně pomáhají při hubnutí, ale také mají vliv na ochranu svalů a dále na růst svalové hmoty. Když dodržíte i tuto druhou zásadu, jste o pořádný krok blíže k úspěchu, kterým je dokonalá postava.